Zespół

Poznaj psychoterapeutów i psychologów w gabinecie psychoterapii Bloom

Izabela Wróblewska

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień, uczestnikiem 2 etapu programu szkoleniowego w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.

Tworzę z Klientami bezpieczną przestrzeń, w której najważniejsze jest zrozumienie, zaufanie i wsparcie. Liczy się relacja i dobre zrozumienie trudności. Bez oceniania.


 

Zmiana nie następuje wtedy, kiedy probujemy być inni niż jesteśmy - zmiana może nastąpić wtedy, kiedy uświadamiamy sobie, jacy jesteśmy naprawdę


 

Życie to podróż do samopoznania, a psychoterapia jest mapą, która pomaga odnaleźć drogę. Odkrywajmy razem zakamarki własnej duszy i budujmy razem drogę ku równowadze i pełni.

Kamila Szałas

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie trzeciego roku szkolenia systemowego. 5-letnie studia z zakresu psychologii (specjalność: psychologia kliniczna) ukończyłam na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie jestem uczestnikiem 4 letniego kursu psychoterapii systemowej, w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, szkoła ta posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Mój zakres pracy: terapia indywidualna oraz praca z diadą - terapia par (związki formalne i nieformalne) oraz terapia rodzinna (rodzic samodzielnie wychowujący wraz z dzieckiem, które ukończyło 10 rok życia). Pracuję pod stałą superwizją.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in. w Ośrodku Wsparcia dla osób chorych na schizofrenie „POMOST”; w Powiślańskiej Fundacji Społecznej; w szpitalu psychiatrycznym J. Babińskiego; w Ośrodku Psychoterapii i Analizy Grupowej „Archetypy”.

W mojej pracy bardzo ważne jest dla mnie poszanowanie i podmiotowe traktowanie drugiego człowieka, jego doświadczeń, myśli, uczuć oraz emocji. Staram się być uważna na indywidualne potrzeby i przeżycia osób, z którymi współpracuję. W kontakcie z pacjentem istotną rolę odgrywa dla mnie budowanie relacji terapeutycznej opartej na bezpieczeństwie, zaufaniu, akceptacji oraz zaangażowaniu. Podczas pracy przede wszystkim kieruję się etyką zawodową oraz dobrostanem pacjenta.

Początkowym, kluczowym elementem współpracy jest dla mnie określenie i nazwanie celów (do czego pacjent chce dążyć, jakich zmian oczekuje), a następnie stworzenie przestrzeni do wspólnej rozmowy o możliwościach i sposobach realizacji tych celów. Do pracy wdrażam elementy "Psychologii Pozytywnej" oraz elementy "Dialogu Motywującego".

Arkadiusz Dydziński

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie kursu psychoterapii w nurcie Gestalt. Jako Trener Focusingu, aktualnie w procesie certyfikacji w Polskim Instytucie Focusingu, wykorzystuję szeroki zakres podejść humanistycznych, doświadczeniowych i egzystencjalnych. Moją specjalizacją jest praca z neuroróżnorodnością.

W mojej praktyce prowadzę terapie indywidualne dla osób dorosłych i młodzieży. Specjalizuję się również w poradnictwie wychowawczym dla rodziców, grupach wsparcia oraz treningach umiejętności społecznych. Cały czas rozwijam swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach i regularne superwizje, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Jeśli szukasz wsparcia w trudnościach, chętnie Cię przywitam w moim gabinecie.


 

ADHD to nie tylko wyzwanie, to unikalny sposób myślenia. W kolorze chaosu tkwi geniusz. Odkrywajmy moc skupienia w tej niezwykłej podróży.


 

Każda forma uzależnienia jest zła, bez względu na to, czy narkotykiem jest alkohol, morfina czy idealizm.

Paweł Przybysz

W trakcie mojej drogi zawodowej nieustannie pogłębiam wiedzę i umiejętności, aby jak najlepiej wspierać osoby w procesie zmiany. Ukończyłem Program Rozwoju Osobistego ETOH, Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia przy PTP IPZ w Warszawie. Ponadto zdobyłem wykształcenie na kierunku terapeuty zajęciowego w Studium Rehabilitacji, Psychologii i Polityki Społecznej.

Doświadczenie kliniczne zdobywałem m.in. w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, MTRiPDU “Powrót z U” oraz OTUiW w Działdowie. Od blisko 15 lat pracuję z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, doświadczającymi przemocy oraz z osobami DDA/DDD. Moje doświadczenie obejmuje pracę zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych, w ośrodkach terapii uzależnień, zakładach karnych, ośrodkach dla osób bezdomnych oraz klubach abstynenta.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach dotyczących uzależnień, współuzależnienia i przemocy. Mam szeroką wiedzę na temat procedury Niebieskiej Karty oraz zobowiązania do leczenia odwykowego. Jako ekspert brałem udział w programie telewizyjnym „Ocaleni”, publikowałem artykuły w miesięcznikach Sens i Zwierciadło, a także uczestniczyłem w tematycznych audycjach radiowych.

Sam również doświadczyłem uzależnienia i przeszedłem pogłębioną terapię własną. Swoją pracę terapeutyczną prowadzę pod superwizją zespołową oraz certyfikowanego superwizora KCPU. Posiadam Certyfikat Terapeuty Uzależnień KCPU nr 483 oraz wpis do rejestru zawodów medycznych. W mojej pracy kieruję się wartościami Carla Rogersa – empatią, bezwarunkową akceptacją i autentycznością, które uważam za fundament skutecznej terapii.

Paulina Gniadzik

Podczas sesji kieruję się empatią i otwartością. Pomagam z trudnościami w obszarze pracy, relacji, stresu, lęku, złości, smutku, niskiego poczucia własnej wartości i w sytuacji żałoby. Wspieram w pokonywaniu depresji, stanów lękowych i wypalenia zawodowego. Towarzyszę w bezpiecznym przechodzeniu przez kryzysy, pomagam odzyskać stan równowagi.

Dyplom psychologa zdobyłam na UKSW (ze specjalnością psychologii pracy i stresu). Doświadczenie zdobywałam w szpitalach psychiatrycznych w Warszawie - Wolskim i Bródnowskim. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego całościowego szkolenia w obszarze psychoterapii w nurcie poznawczo - behawioralnym w CBT-EDU. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji.


 

Największe znaczenie ma to, co sami myślimy na swój temat.


 

Jednym z warunków dobrego związku z drugim człowiekiem jest założenie, że nigdy nie będzie go można w pełni poznać.

Marta Chrząszcz-Pudełko

Jestem certyfikowaną specjalistką psychoterapii uzależnień z doświadczeniem w prowadzeniu terapii zarówno indywidualnej, jak i grupowej, oraz pracy z rodzinami osób uzależnionych, współuzależnionych oraz osób z syndromem DDA i DDD. Pracuje również jako mediatorka szkolna oraz przeprowadzam superwizję nauczycielską z elementami rozwoju osobistego, pomagam rodzicom dzieci w trudnościach związanych z edukacją.

W mojej pracy terapeutycznej najważniejsze jest budowanie solidnej relacji z pacjentem. Ufność i szczerość podczas naszych rozmów są kluczowe dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów terapii. Wspólnie, w spokojnej atmosferze gabinetu, staramy się odkryć i wykorzystać mocne strony oraz atuty pacjenta, które mogą pomóc mu wprowadzić istotne zmiany w życiu.

Denis Sokołowski

Prowadzę terapie indywidualne i terapie par. Pracuję z osobami dotkniętymi traumą, stresem pourazowym PTSD, kryzysem psychicznym i rozwojowym. Pomagam w zaburzeniach emocjonalnych oraz relacjach interpersonalnych.

Pracuję z osobami, które doświadczają trudności w swoim życiu, takie jak lęki (lęk uogólniony, fobie, napady paniki); cierpiące z powodu niskiej samooceny. Jeśli zmagasz się z epizodami depresji, uczuciem pustki i samotności, spadkiem motywacji i apatią, zapraszam na konsultację. Pomagam również osobom mającym trudności z nawiązaniem relacji oraz z własnymi intensywnymi emocjami. Świadczę pomoc osobom potrzebującym wsparcia w adaptacji – emigrantów, repatriantów i migrantów przymusowych.

Studiowałem pielęgniarstwo w Odessie, następnie medycynę w Kijowie, którą po eskalacji wojny na Ukrainie kończę w Łodzi. Obecnie jestem w trakcie pięcioletniego kursu terapii w nurcie Gestalt w Kyiv Gestalt University, akredytowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt (EAGT) i Europejskie Towarzystwo Psychoterapii (EAP). Zawodowo wykorzystuję głównie metody i techniki należące do nurtu Gestalt.


 

Rzeczywistość to nie to co nas otacza, lecz to co sami budujemy.


 

Każda opowieść zasługuje na uważność i zrozumienie. W atmosferze akceptacji łatwiej odnaleźć drogę do samego siebie.

Martyna Sadło

Jestem psychologiem, absolwentką Międzynarodowego Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie rozwijam swoje kompetencje w czteroletniej szkole psychoterapii w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym Intra, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii. Pracuję z dorosłymi oraz młodzieżą, oferując wsparcie zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

W swojej pracy psychologicznej stosuję techniki nurtu humanistyczno-doświadczeniowego. Tworzę bezpieczną i wspierającą przestrzeń, która sprzyja swobodnemu wyrażaniu emocji, odkrywaniu wewnętrznych zasobów oraz głębszemu zrozumieniu siebie.

Wspieram psychologicznie osoby będące w procesie zmiany, przechodzące przez kryzys lub pragnące lepiej rozumieć i wyrażać swoje emocje. Przeprowadzam diagnozy w kierunku ADHD oraz oferuję wsparcie psychoedukacyjne, które pomaga w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami i w pełnym wykorzystaniu swojego potencjału.

Martyna Świętanowska

Jestem dyplomowanym psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Psychologie ukończyłam w 2015 roku na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jestem również absolwentką Studium Pomocy Psychologicznej w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. gdzie kontynuuję rozwój zawodowy w 4 letniej Szkole Psychoterapii Dzieci, Młodzieży i Rodzin.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam w Domu Dziecka nr 4 w Warszawie, Centrum Praw Kobiet oraz w ośrodku dla ofiar przemocy "DOM". W swojej praktyce pracowałam również z kobietami zmagającymi się z depresją ciążową i poporodową, co pozwoliło mi lepiej zrozumieć specyfikę tych trudności i skutecznie wspierać kobiety w ich przezwyciężaniu.

Pracuję w podejściu humanistycznym, w którym najważniejsze miejsce zajmuje relacja z klientem oraz bycie "tu i teraz". Skupiam się na pełnym doświadczaniu emocji, uczuć i sygnałów płynących z ciała, wierząc, że autentyczna obecność oraz akceptacja są kluczem do skutecznej terapii. Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie potencjał do zmiany i rozwoju. Moim celem jest pomoc klientom w odkryciu ich wewnętrznej siły oraz możliwości, które często pozostają niewidoczne w obliczu trudnych emocji i sytuacji życiowych.


 

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.


 

Najważniejsze bitwy toczą się w naszych umysłach.

Weronika Trąbka

Jestem w trakcie pełnego 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamicznym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Ukończyłam studia na kierunku psychologia, specjalizując się w Psychoprofilaktyce i Psychoterapii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Praktyki zawodowe odbywałam w Mazowieckim Stowarzyszeniu Psychologicznym oraz w Wolskim Centrum Zdrowia Psychicznego, pracując na Oddziale Psychiatrycznym.

W mojej pracy zawodowej kładę nacisk przede wszystkim na zaangażowanie, zrozumienie oraz empatię. Zależy mi na stworzeniu przestrzeni pełnej zaufania, w której pacjent będzie mógł czuć się komfortowo i bezpiecznie. Techniki i metody pracy wykorzystywane podczas sesji dostosowuję do konkretnego pacjenta. Bazuję na zasobach pacjenta, uczestnicząc czynnie w jego drodze do samopoznania.

Stawiam przede wszystkim na zindywidualizowany proces terapeutyczny, w którego centrum leży relacja pacjent-terapeuta. Podchodzę do pacjentów holistycznie, koncentrując się na pracy nad źródłem problemów, a nie tylko ich objawami. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.